Ливърпул Тотнъм

Това е най-лудата Шампионска лига в историята!

Шампионската лига през този сезон определено върна любовта на феновете към турнира!

Обрати, изненади, красиви попадения.....този сезон имаше абсолютно всичко.

Ливърпул, Аякс, Тотнъм, Ман Юнайтед и Ювентус доказаха, че във футбола нищо не е невъзможно.

Ето и най-запомнящите се моменти:

Ливърпул изхвърли Барселона от турнира!

Да загубиш първия сблъсък с 3:0 на "Камп Ноу" и да успееш да обърнеш резултата без Фирминьо и Мохамед Салах.

Вайналдум и Дивок Ориги с по две попадения донесоха успеха на Юрген Клоп и компания срещу "каталунците".

Това е вторият най-велик обрат в историята на Шампионската лига след този на Барселона срещу ПСЖ през сезон 2016/17! Испанският тим се класира след загуба с 6:1 в първия двубой.

Аякс изхвърли Реал Мадрид

Някой очакваше ли Аякс да успее да елиминира носителя на три поредни Шампионски лиги - Реал Мадрид?

Със сигурност.....НЕ.

Холандците загубиха първия сблъсък като домакин с 2:1 и за всички фенове всичко беше решено......но на "Сантяго Бернабеу" нещата стояха по различен начин. С голове на Давид Нереш, Душан Тадиш, Хаким Зиех и Ласе Шоне Аякс изхвърли "белия балет" от надпреварата - 4:1.

Кристиано Роналдо унищожи мечтата на Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид успя да се наложи над Ювентус с резултат 2:0 в първия сблъсък и на практика задачата на "старата госпожа" беше изключително трудна. Да вкараш три гола на здравата защита на Атлети.....еми това е лесно, когато имаш Роналдо! Португалецът заби хеттрик във вратата на "дюшекчиите" и ги изхвърли от надпреварата.

Контузеният Ман Юнайтед обърна ПСЖ

Пол Погба, Неманя Матич, Андер Ерера, Антъни Марсиал, Фил Джоунс, Джеси Лингард, Матео Дармиан, Хуан Мата, Алексис Санчес и Антонио Валенсия...всички те пропуснаха реванша срещу ПСЖ. Френският гранд беше спечелил първия сблъсък с 2:0, но "червените дяволи" напомниха за себе си със страхотен обрат и победа с 3:1 в реванша.

Поредна нулева година в турнира за парижани...

Великата вечер на Касияс и Порто

Порто загуби първия си двубой с резултат 2:1 и се нуждаеше от задължителна победа в реванша.

Алекс Телеш от дузпа в 117-ата минута донесе успеха на португалците с 3:1 и ги класира за следващата фаза.

Аякс шокира света отново, този път срещу Ювентус

Ювентус беше основният фаворит за спечелването на трофея и когато успя да измъкне равенството в първия сблъсък с Аякс - 1:1, се считаше за сигурен участник в 1/2-финалната фаза.

Но момчетата на Ерик тен Хаг отново шокираха всички и удариха "старата госпожа" в Италия с 2:1 и успяха да се класират за 1/2-финалната фаза за първи път от 22 години.

Тъжен край на мечтите на Роналдо и компания....

Невероятният сблъсък между Ман Сити и Тотнъм

Ман Сити загуби първия двубой с 1:0, но успя да навакса изоставането си още в първите минути на реванша.

Последва невероятен сблъсък с куп обрати. "Гражданите" все пак спечелиха двубоя с 4:3, но отпаднаха от надпреварата.

В последните секунди гол на Рахим Стърлинг беше отменен след използването на системата ВАР, което добави допълнителен драматизъм към срещата.

Хаос в Аместердам

Аякс успя да спечели гостуването си на Тотнъм с 1:0 и влезе в реванша като абслоютен фаворит.

Момчетата на Тен Хаг вкараха две попадения през първата част и сякаш просто чакаха мача да свърши.

Но Почетино и компания не мислеха така...Лукас Моура заби три попадения във вратата на домакините и класира "шпорите" за финала на надпреварата.

Третото попадение на бразилеца падна в 96-ата минута и разби мечтите на младия тим на Аякс....