ЦСКА Лудогорец

ЦСКА изпусна Лудогорец и почти загуби шансове за титлата в Първа лига

ЦСКА и Лудогорец врътнаха реми 0:0 и на практика това равенство до голяма степен ще намали шансовете на "червените" да гонят титлата.

Разликата между двата тима се запазва на 3 точки, като "орлите" са на върха с актив от 71 пункта, докато техният противник е на второто място с 68 точки.

Срещата бе от 32-ия кръг, а домакините могат да съжаляват много, тъй като още в 8-ата минута Али Соу би над вратата след дузпа, която бе отсъдена за неговия тим.

Десетина минути след това удар на Евандро премина на сантеиметри покрай страничната греда и като по чудо не влезе във вратата.

До почивката нямаше попадения, а второто полувреме започна на бързи обороти и в 51-ата минута реферът подмина дузпа за гостите, след като Малинов фаулира Марселиньо в наказателното поле.

През следващите минути и двата тима се опитаха да създадат нещо креативно в предни позиции, но в крайна сметка замисълът им да си вкарат попадения така и не се получи.

В 86-ата минута Соу можеше да се реваншира за изпуснатата дузпа, но ударът му от няколко метра бе блокиран и топката бе изчистена в корнер.

До самия край така и нямаше повече голове, а в 92-ата минута Малинов бе изгонен след втори жълт и червен картон. Дяков също бе изгонен с втори жълт и червен. Двамата се спречкаха.

Снимка: Официален сайт на ЦСКА