Спартак Варна

Спартак (Вн) се завърна в професионалния футбол

Спартак Варна се завърна в професионалния футбол след 4 години отсъствие в долните дивизии. Това стана факт вчера, след като соколите победиха Светкавица с 2:1 в Търговище и се завърнаха във Втора лига.

Спартаклии взеха 14-а поредна победа и два кръга преди края са недостижими на върха, тъй като са с преднина от 12 точки пред втория Суворово, който има два мача по-малко.

Както е известно, Спартак изпадна от Втора лига 6 края на февруари 2015 година, когато клубът уведоми с писмо БфС, че се отказва от участие в пролетния полусезон поради финансови причини.

Възпитаниците на Енги-бар Енгбиаров поведоха вчера през първото полувреме с 2:0 след голове на Валентин Веселинов в 17-ата минута и Стефан Иванов в 31-ата, а в 45-ата Васко Боев изпусна дузпа. Неговият шут от бялата точка премина край вратата. След почивката Севдалин Стайков си вкара автогол в 58-ата минута и домакините намалиха на 1:2.

След успеха футболистите на Спартак отидоха да поздравят своята агитка. Над 50 ултраси бурно аплодираха играчите, а после продължиха да се радват с тях и пред клубния автобус.