Ботев Пловдив Локомотив Пловдив

Локо пренаписа историята и спечели пловдивското дерби на финала за Купата на България

Локомотив (Пловдив) успя да спечели своята първа Купа на България, след като постигна победа с 1:0 над големия враг Ботев (Пловдив) в историческото първо пловдивски дерби на финала.

Така отборът на Бруно Акрапович направи щастливи половината от града, които са фенове на "смърфовете". Двубоят се игра на националния стадион "Васил Левски", а атмосферата беше умопомрачителна, тъй като хиляди привърженици на двата тима бяха дошли да гледат мача.

Единственото попадение в срещата бе дело на Ален Ожболт, който се разписа в 73-ата минута и по този начин донесе успеха на своя тим.

Анте Аралица го намери с прекрасно подаване в наказателното поле и словенецът с пета по фантастичен начин успя да матира Даниел Кайзер.

Като цяло и двата тима показаха хубави неща на терена и си личеше, че трудно ще успеят да се изненадат.

Головите положения не бяха толкова много на брой, но и двата тима имаха положения да стигнат до попадения, но в крайна сметка само Локо успя да се възползва.

След попадението на Ожболт, Ботев стигна до два страхотни шанса. При едната ситуация удар на Неделев премина на сантиметри от страничната греда.

В 83-ата минута Карагарен бе на косъм да удвои, но ударът му мина на сантриметри покрай гредата, а до самия край нямаше повече попадения.