Хебър (Пз)

Дъжд от голове и шампионска радост на стадион Бенковски

В предпоследното си домакинство за сезона отборът на Хебър разби гостуващия Спортист (Своге) със 7:1. Двубоят премина в празнично настроение под знака на шампионски награждавания. Преди началния сигнал, момчетата от набор 2008 получиха купа за спечеленото първо място по футбол 7 в Зона Пловдив – А група. Почетната обиколка на малките герои и искрената радост и усмивки по лицата им заредиха с положителна енергия както присъстващите на трибуните зрители, така и мъжкия отбор, който трябваше да покаже добро представяне срещу намиращият се в добра форма отбор на Спортист (Своге).

Николай Митов направи леки рокади в обичайния си стартов състав, като пусна като десен защитник Цветелин Тонев, а в ляво на отбраната действаше Слави Косов.

Мачът започна без излишно предпазване и проучване на съперника. Гостите, които след силна пролетна серия, събраха достатъчен точков актив, който да им позволи да доиграят по-спокойно сезона, не изпаднаха в глуха защите в опити само да рушат играта. Напротив – те имаха възможност първи да открият резултата. Още в третата минута, след изпълнение на ъглов удар, топката срещна гредата след удар с глава на футболист в синьо. В доиграването на ситуацията, футболистите от града на шоколадите пропуснаха нова добра възможност, като топката премина в опасна близост до страничната греда. това развитие на нещата не притесни домакините, които изглеждаха решени да не правят повече подаръци на своите гости и постепенно затегнаха обръча около тяхната врата. Логичното се случи след четвърт час игра, когато Георги Недялков засече остро центриране от ляво от близко прати топката под напречната греда за 1:0. Този гол стъписа гостите и само след две минути Дани Пехливанов развинти тяхната отбрана от ляво и центрира към Георги Недялков, чийто удар премина в страни от вратата. В следващата минута отбраната на гостите сгреши фатално и Руслан Иванов отне топката и очи в очи с вратаря удвои преднината на Хебър – 2:0. В 22-ата минута Пехливанов стреля силно с левия крак, но вратаря на гостите отрази удара. Само минута по-късно зелените от Пазарджик вече водеха с 3:0. Георги Недялков завърши нова прекрасна комбинация, засичйаки ниско центриране от левия фланг. Пазарджиклии продължиха да играят с настроение и в 26-ата минута сътвориха нова красива комбинация, този път от дясно. Руслан Иванов копна топката прехвърляйки футболист на гостите към Цецо Тонев, който проби ефектно и поадде към Геоги Недялков, който с ножичен удар прати топката на сантиметри от страничната греда. Евентуалното попадение, обаче нямаше да бъде зачетено, тъй като топката бе напуснала очертанията на терена преди да достигне до тарана на зелените. В следващата минуита резултатът бе намален. Йоан Маринов получи добра топка зад гърба на защитата и сам срещу Пангев не сгреши – 3:1. Надеждите на гостите да притеснят Хебър и да помислят за връщане в мача бях бързо охладени. В 31-ата минута Георги Недялков овладя дълъг пас и пусна към непокрития Руслан Иванов, който от чиста позиция възстанви преднината от 3 гола за пазарджишкия тим. След още 4 минути хебърци реализираха ново попадение. Недялков изведе в коридор Пехливанов, който с остър удар прониза за пети път вратата на гостите. До края на полувремето хебърци откровено се забавляваха, но до нови голове не се стигна.

Второто полувреме започна при малко по-ниски обороти, но и то предложи достатъчно емоции на публиката. В 54-ата минута Мартин Сечков се разписа с глава след центриране от корнер от ляво за 6:1. При този резултат Николай Митов започна да извършва смени, пускайки в игра Кирил Георгиев и юношите Кадьов и Божуркин. Именно Данаил Кадьов бе в центъра на вниманието в 69-ата минута, оформяйки крайното 7:1 след асистенция на Анди Краев. До края на мача хебърци пропуснаха още няколко чисти положения, спасявайки гостите от двуцифрен разгром.

След последния съдийски сигнал бе време за празненства. В центъра на терена бе изграден подиум, на който футболистите на Хебър получиха своите златни медали за спечеленото първо място в Югозападната Трета Лига. Непосредствено преди това, кметът на града, Тодор Попов поздрави шампионите и заяви, че спортът е приоритет за него и за общината, добавяйки на висок глас, че Б група не отива на Хебър и ще направи всичко възможно след няколко години отборът да има самочувствието и класата да бъде редовен член и на елита.

Отличията на хебърци бяха връчени от кметът на община Пазарджик Тодор Попов, шефът на ЗС на БФС – София Валентин Чакъров, председателят на Аматьорската футболна лига Румен Вълков и този на ОС на БФС – Пазарджик Спас Иванов. Посмъртно златен медал получи и преждевременно напусналият този свят помощник-треньор и клубна легенда Петьо Ковачев.

В края на церемонията капитанът Васил Геров вдигна купата под дъжд от зелено-бели конфети, след което футболистите направиха почетна обиколка на стадиона споделяйки радостта си с най-верните фенове по трибуните.