Монтана Пирин Благоевград

Монтана си гарантира бараж за Първа лига, Наско Илиев вкара два на Пирин насред "Огоста"

Монтана официално се класира за бараж, след като постигна победа с 2:0 срещу гостуващия Пирин (Благоевград) на своя стадион "Огоста". Това стана в среща от 29-ия кръг на втория ешалон.

Това бе последно домакинство на сезона във Втора лига, а в последния кръг отборът на Атанас Атанасов - Орела гостува на Несебър и има нужда от задължителен успех, за да си гарантира второто място, което означава, че отборът ще играе с Витоша Бистрица на бараж.

Герой за "сините" стана Атанас Илиев, който отбеляза и двата гола за монтанци. Таранът беше точен първо в 72-ата минута, а след това удвои в 86-ата минута.

Между двете попадения Тони Тасев пък изпусна дузпа, след като Филип Димитров парира неговия изстрел.

Снимка: varnautre.bg