Кариана (Ерден) Пирин Благоевград

Кариана се спаси след успех над Поморие, Пирин също запази мястото си сред професионалистите

Кариана и Пирин (Благоевград) постигнаха основните си цели днес.

В двубой от 30-ия последен кръг на Втора лига и двата тима постигнаха успехи и запазиха мястото си сред професионалистите.

Ерденчани победиха с 2:0 у дома Поморие след два гола на Евгени Игнатов - Бамзе, които паднаха в 25-ата и 44-ата минути, а по този начин отборът финишира дебютния си сезон в профeсионалния футбол на 13-ото място с актив от 31 точки.

Пирин пък се измъчи с децата на дубъла на Лудогорец за чийто състав днес играха точно петима 15-годишни младоци.

Отборът обаче победи с 1:0 на своя "Христо Ботев" след гол от дузпа на Влади Златинов в 82-ата минута.