Лудогорец Черно море

Хегемонията продължава: Лудогорец натупа Черно море и спечели своята осма поредна титла

Лудогорец спечели осмата си поредна шампионска титла, след като надделя на своя "Лудогорец Арена" с 4:1 срещу гостуващия тим на Черно море.

По този начин "червените" финишират на върха в класирането след последния кръг с актив от 79 точки и на практика постигнаха целта си.

Още в 10-ата минута Бакалов даде аванс на домакините, след като отклони топката към стража на гостите и той не се намеси по най-добрия начин.

Гостуващият тим обаче изравни в 23-ата минута чрез Жоржиньо, който бе намерен абсолютно непокрит в наказателното поле и с лекота вкара.

В 33-ата минута Швиерчок върна аванса на "орлите" с удар от близка дистанция, след като преди това се възползва от грешка на Андраде.

В 58-ата минута отново полският стрелец реализира след удар с глава и на практика "уби" каквато и да е интрига в този мач.

В 70-ата минута Швиерчок оформи своя хеттрик след хубаво подаване на Янков.

До самия край така и не паднаха повече голове.

Снимка: Официален сайт на Лудогорец