ФК Балкан (Ботевград) Суворово

Балкан взе купа, Суворово реве от съдии

Балкан (Ботевград) спечели купата на Аматьорската лига, след като победи с 3:1 във финала Суворово на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Балкан откри от дузпа, а в 50-ата минута Михалев изравни за тима от Североизточна Трета лига. Минути по-късно тимът от Ботевград отново поведе с дузпа, а в последните минути реализира и трето попадение.

Професор Йордан Иванов и бронзовият медалист от Пеневата чета Бончо Генчев връчиха медалите и купата.

„Никакви дузпи за тях. Разочаровани сме от решенията на съдията Георги Да видов, който свири в Първа лига”, заяви пред „Петел” изпълнителният директор на Суворово Гавраил Гав-раилов.

Треньорите Мартин Христов и Живко Бояджиев пък допълниха: „Надиграхме ги, но нямахме шанс да вкараме още голове. Доволни сме от футбола, който показахме.”