Челси Арсенал

Челси смачка Арсенал на финала на Лига Европа в Баку и спечели втория си трофей от турнира

Челси успя да спечели финала на Лига Европа, след като постигна победа с 4:1 срещу Арсенал на стадион "Олимпик" в столицата на Азербайджан Баку.

По този начин отборът за втори път в своята история се поздравява с отличието, след като го грабна и през сезон 2012/2013.

В този мач Маурицио Сари тотално надхитри тактически своя колега Унай Емери, който има до момента три спечелени трофея от втория по сила европейски турнир.

В 49-ата минута Жиру даде аванс на "сините", след като засече с глава прекрасно центриране в наказателното поле и не даде шансове на противниковия шанс да реагира.

В 60-ата минута Педро бе намерен на точката на дузпата от Азар и след това с хубав удар по земя удвои аванса на тима си и на практика предреши крайния изход.

Положението за Арсенал съвсем се утежни, след като в 64-ата минута Мейтланд-Найлс фаулира Жиру в наказателното поле и Челси получи правото да изпълни дузпа.

Зад топката застана Азар, който вкара за класическия резултат.

Иуоби намали в 69-ата минута след прекрасен фалцов удар от над 20 метра, но три минути след това от близка дистанция Азар върна аванса от три гола на своя тим и вкара второто си попадение в мача.