Ливърпул Тотнъм

Ливърпул е Кралят на Европа!

Ливърпул е новият носител на Шампионската лига! На финала в Мадрид на "Уанда Метрополитано" отборът постигна победа с 2:0 срещу Тотнъм.

По този начин тимът завоюва своя първи трофей в турнира от сезон 2004-2005, когато тимът победи драматично Милан след дузпи във финалния двубой.

В своята история тимът има на сметката си общо шест трофея в най-комерсиалния турнир, като първият от тях датира, от сезон 1976/1977.

Мърсисайдци стигнаха до успеха след гол на Салах във 2-ата минута от дузпа и попадение на Ориги в 87-ата минута.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за "мърсисайдци", които откриха резултата след дузпа още в самото начало на срещата.

Муса Сисоко умишлено игра с ръка в наказателното поле още след първите секунди и реферът отсъди наказателен удар, който бе реализиран от Салах.

През следващите минути обаче на терена не се случи нищо кой знае колко интересно.

В 18-ата минута разголена фенка влезе на терена и това принуди реферът да спре временно срещата, докато тя бъде извадена.

Точно двайсетина минути след това Робъртсън отправи хубав удар и шутира под гредата, а Лорис успя някак си да избие топката в корнер.

Второто полувреме започна доста по-активно за лондончани и те притиснаха своя противник през първите минути от него.

В 69-ата минута Милнър бе на косъм да убие каквато и да е интрига в мача, но неговият удар не намери целта.

В следващите минути лондончани продължиха да бъдат по-уверени, но въпреки това изравнителното попадение така и не падаше.

В 80-ата минута Сон се отчете с две решителни намеси и на практика спаси чисто попадение във вратата си.

Шест минути след това Ориги на практика сложи край на спора след прекрасен удар по земя с който успя да матира Лорис.

До самия край нямаше повече голове и резултатът остана непроменен.