Аржентина

Провал за Аржентина на старта на "Копа Америка"

Аржентина загуби с 0:2 от Колумбия в първия си мач от Копа Америка. Лео Меси и компания разочароваха в първия си мач от група “В”, не се възползваха от своите възможности в срещата и бяха наказани.

Роджър Мартинес откри резултата с красив гол в 71-ата минута, а Дуван Сапата довърши съперника в 86-ата минута и донесе първи три точки на своя тим в турнира. Това е първа победа на Колумбия над Аржентина от 2007 година насам.

Първото по-интересно положение беше в 31-ата минута, когато след консултация със системата ВАР  реферът Роберто Тобар Варгас прецени, че ще се придържа към оригиналното си решение да не дава дузпа.

В 40-ата минута Радамел Фалкао стреля над гредата. След паузата Аржентина заигра по-активно. В 47-ата минута Леандро Паредес застраши сериозно вратата на Давид Оспина с изстрел от дистанция. В 52-ата на терена възникна сериозно спречкване след много грубо нарушение на Хуан Куадрадо срещу Меси и съдията трябваше да раздава картони, за да успокои страстите.

В 59-ата минута централният защитник Херман Пецела шутира от границата на наказателното поле, а Оспина отвърна с чудесна реакция. Стражът на Наполи се прояви още веднъж в 67-ата минута, когато  имаше отговор ина изстрела с глава на Николас Отаменди, дошъл след центриране от корнер. Вратарят изби топката във вратарското си поле, където първи до нея стигна именно капитанът Меси. По нетипичен начин нападателят не успя да улучи незащитената врата от 5-6 метра разстояние.

Четири минути по-късно Колумбия нанесе първия си удар. Хамес Родригес намери Роджър Мартинес отляво по атаката, а последният тръгна навътре по границата на наказателното поле. Оттам последва удивителен диагонален шут, който беше извън способностите на Франко Армани – 0:1.

До края на мача Аржентина хвърли всичко в атака и предложи по-скоро стихиен натиск. Това отвори пространство за контраатаки и в 86-ата Дуван Сапата засече центриране на Джеферсон Лерма отляво и се разписа за 0:2.