Пирин Благоевград

Пирин (Бл) надви тима на играчите без договори

На базата си в село Падеж на перфектен терен футболистите на Пирин постигнаха първа победа в контролите - 2:0 срещу Сборен отбор на играчите без договор. След равностойна игра в първите трийсетина минути в 32-рата минута хубава скоростна атака на Пирин по десния фланг завърши с центриране в наказателното поле и капитанът Димитър Благов отбеляза технично. Секунди по-късно удар на централния нападател Ивайло Михайлов срещна гредата. На два пъти през първата част вратарят на отбора на Асоциацията на българските футболисти Стоян Деспотов спаси сигурни голове с вещи намеси.

През вторите 45 минути Пирин практически игра с нова единайсеторка, като на терена остана единствено централният защитник Мирослав Пушкаров. В 69-ата минута кюстендилецът Пламен Петров, син на Пламен Петров-Бързака, бе повален в пенапта на играчите без договор и Николай Георгиев хладнокръвно реализира отсъдената дузпа за 2:0.В 81-ата минута съдията Йото Гара-бедов вдигна червен картон на капитана на отбора с играчи без договори Николай Хаджиниколов за реплика.

На трибуните на стадиона в село Падеж бяха треньорът на новака в Югозападната лига фК Кюстендил Николай Николов-Чезето, помощник-треньорът на Септември (Симитли) Антон Бачев и желаният от Пирин бранител Румен Трифонов.