Лудогорец Локомотив Пловдив

Лудогорец взе Суперкупата на България!

Отборът на Лудогорец се наложи над Локо (Пд) с резултат 2:0 и спечели Суперкупата на България.

Резултата откри новото попълнение Мавис Чибота още в третата минута, а в 93-ата Джоди Лукоки вкара втори гол. През първата част реферите отмениха две попадения на смърфовете заради засади.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0

1:0 Мавис Чибота 3
2:0 Джоди Лукоки 90+3

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 22. Икоко, 21. Григоре, 3. Недялков (46-Моци), 4. Сисиньо, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 84. Марселиньо (83-Бакалов), 13. Чибота, 28. Кешерю (60-Битон)

ЛОКО ПД: 71. Луков, 6. Езе, 20. Петрович, 50. Томашевич, 10. Умарбаев (74-Елитон), 34. Витанов, 7. Цветанов, 9. Карагерен, 14. Д. Илиев, 91. Г. Илиев (75-Бахтич), 77. Аралица (66-Ожболт)