Царско село Ботев Пловдив

Царско село и Ботев (Пд) не се победиха

Царско село и Ботев Пловдив не се победиха в контрола, играна в София. Преди мача бе официалното представяне на новака в Първа лига. Това бе първи исторически мач на осветление за царете. За канарчетата не играха контузените Александър Тонев и филип ван Арнем.

Срещата започна с 20-ми-нутно закъснение заради пороен дъжд. За новака в Първа лига това е второ поредно нулево реми след това срещу Хебър, докато пловдивчани бяха в серия от три поредни победи с по 1:0 в летните си проверки. Те все още не са допуснали гол.

Първата възможност в мача дойде в 4-ата минута. Тя бе на сметката на Ботев след удар с глава на Лъчезар Балтанов, който не затрудни по никакъв начин стража на Царско село.

В 27-ата минута Антон Ка-рачанаков влезе на мястото на Антонио Вутов. Бившият футболист на Левски получи контузия и бе заменен принудително. В 30-ата минута Желко Петрович прибягна до втора смяна, като в игра влезе младокът Станислав Шопов на мястото на Крие Добрев.

В 32-ата минута Тодор Неделев опита шут от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на Мартин Димитров, който е бивш вратар на канарчетата. В 39-ата минута Янко Георгиев трябваше да се намесва при удар на Родни Антуи.

В 58-ата минута удар на Светослав Диков след центриране от фаул излезе в аут. Малко по-късно Тейлон Кореа нахлу на скорост, но шутът му мина на сантиметри встрани от вратата. Последваха силни минути за домакините, като Георги Минчев на два пъти не успя да преодолее Аргилашки. До края на мача обаче двата отбора не успяха да променят резултата.