Беласица Септември (Симитли)

Беласица удари Септември (Симитли) в приятелски мач, в първата контрола и за двата тима

Отборът на Беласица победи с 2:0 Септември (Симитли) в първата и за двата отбора контролна среща от лятната подготовка.

Тя се игра при голяма жега на култовия стадион "Цар Самуил" в южния град. “Комитите” имаха предимство през цялата среща и заслужено спечелиха. Опитният Благой Наков реши мача с две попадения в 10-ата и 25-ата минути. Домакините удариха и греда чрез Аспарух Смилков, пропуснаха и още няколко положения.

Гостите направиха твърде малко в мача, а още в 40-ата минута Иван Иванов-Папен получи и втори жълт картон от главния съдия Александър Вангелов.  По взаимна договорка вместо него влезе друг футболист. Следващата контрола на Беласица е в събота с Пирин (Разлог) в Елешница.