Беласица

Чаворски се разписа за Хебър при успех над Беласица

Хебър записа пети успех в контролите от предсезонната си подготовка, надделявайки над Беласица (Петрич) с 2:1. Загубата за „комитите“ пък бе първа от началото на лятната им подготовка. Проверката се игра в Банско, където пазарджиклии са на лагер.

Атанас Велев - Крауч разпечати мрежата на Бела в 17-та минута за 1:0. Попадението бе първо във вратата на петричани в досегашните им контроли. Момчетата на Атанас Джамбазки отвърнаха с изравнителен гол на Владимир Кабранов в 23-та минута. Той се разписа с директен удар от фаул. Секунди преди почивката първия си гол с екипа на Хебър вкара новото попълнение Тодор Чаворски. След почивката ново попадение така и не падна.

В тази среща треньорът на хебърци Николай Митов даде възможност за изява на голяма част от по-младите си футболисти, за сметка на повечето от опитните си играчи , които остави да почиват след контролата с Банско.