Новак в Трета лига удари дубъла на Ботев (Враца)

Новият член в Северозападна Трета лига - Дренобец, победи с 3:1 като гост дубъла на Ботев Враца в контрола. Врачани ще се състезават в местната А ОфГ.

Гостите влязоха по-добре в мача и в рамките на минута играещият треньор Александър Петров-Вълка и капитанът Ивайло Иванов бяха близо до откриване на резултата. В 30-ата минута ботевци поведоха. Любо Младенов бе фаулиран на границата на пеналта, но реферът Росен Гановски пусна авантаж, позволил на Боби Боянов с майсторски шут от 20 метра да реализира за 1:0.

Дреновец стигна до равенство в 35-ата минута, кога-то Ивайло Иванов с глава след корнер бе точен.

В 72-ата минута Александър Кирилов със странична ножица направи резултата 2:1. В 77-ата минута Тодор Горанов оформи крайното - 1:3.