Лудогорец

Лудогорец е аут от Шампионската лига!

Лудогорец загуби с 2:3 от Ференцварош в среща реванш от първия предварителен кръг на ШЛ и след общ резултат 5:3 в полза на унгарците напусна рано-рано най-комерсиалния клубен турнир.

Унгарците набързо поведоха с 2:0 след голове на Кхаратин (17) и Шкварка (21), а Георги Терзиев върна едно попадение в 24-ата минута. В 48-ата минута Яцек Горалски си отбеляза автогол, а същото стори и Хайстер в 68-ата минута за крайното 2:3.

В определени моменти и късметът не бе на страната на орлите, тъй като в 22-ата минута Марселиньо нацели греда, а девет по-късно Якуб Шверчок пропусна дузпа.