Добруджа

Добруджа удари румънци

Добруджа постигна победа в първата си контрола от летния подготвителен период. Жълто-зелените спечелиха с 2:0 срещу румънския третодивизионен Меджидия на стадион "Дружба". Срещата бе неофициален дебют за Светослав Петров начело на добричлии.

Мачът започна с домакински натиск, като още в 7-ата минута Кристиян Петков нанесе първия точен удар в срещата. Той стреля силно от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите улови. Най-добрите минути за жълто-зелените бяха последните 15 на първото полувреме, когато паднаха и двата гола във вратата на Меджидия. В 33-ата минута Янчо Андреев проби по десния фланг и подаде на непокрития в наказателното поле Александър Георгиев, който откри резултата. Две минути преди почивката Антоан Вълчев покачи на 2:0. И за двамата голмайстори това бе първи мач с жълто-зелената фланелка. Александър Георгиев и Антоан Вълчев идват от шампионския състав за юноши старша възраст на Черно море.

В събота от 11:00 часа Добруджа приема юношите до 19 г. на моряците.