Миньор ОФК Марек 2010

Чуковете с класика и над Марек

Миньор писа нова тройка в контролите. След като биха класически ФК ЦСКА 1948 Сф с 3:0, чуковете удариха със същия резултат и Марек. Третата проверка за перничани отново бе в Ковачевци, където досега възпитаниците на Юрий Васев отбелягаха 10 гола и допуснаха само един.

Треньорският щаб на Миньор завъртя състава в сравнение с първите две проверки, но това не попречи отборът да доминира през всичките 90 минути. Още в 5-ата минута Тони Стоичков стреля с глава над гредата. Малко по-късно вратарят на Марек спаси шут на Калоян Йосифов отдясно. До почивката само късметът спаси дупничани от попадение след удари на Йоан Маринов и Йосифов. Нулевото равенство се запази до 65-ата минута, когато Томислав Павлов реализира невероятно красив гол с шут от 30 метра. Три минути по-късно Димитър Савов асистира на Калоян Йосифов за 2:0, а в самия край Кри-стиян Слишков оформи класиката след пас на Любомир Христов.

Последната проверка на Миньор в Ковачевци е днес от 18:30 часа срещу Спортист Своге.