Манчестър Сити Ливърпул

Манчестър Сити оцеля срещу Ливърпул и грабна Къмюнити шийлд за шести път в своята клубна история

Манчестър Сити успя да спечели Къмюнити шийлд след победа с 5:4 след дузпи срещу Ливърпул!

При редовното време срещата приключи при равенство 1:1.

Срещата започна по най-добрия начин за "гражданите" и още в 12-ата минута Стърлинг успя да накаже бившия си тим след хубав удар по въздуха от наказателното поле.

Минута след това обаче Сити получи страхотен удар, след като Сане се контузи и бе принудително заменен в състава на Пеп Гуардиола от Жесус.

И двата тима имаха ситуации през следващите минути, но попадения така и не падаха.

В крайна сметка обаче се стигна до 77-ата минута, когато Матип засече с глава прекрасно центриране на Ван Дайк в наказателното поле и в крайна сметка възстанови статуквото.

Броени минути след това Ливърпул бе на косъ да обърне мача изцяло, но Браво направи феноменално спасяване след удар на Кейта.

В 92-ата минута Уокър изчисти топката от голлинията след удар на Салах и рикошет и в крайна сметка съхрани шансовете на тима си за успех.

До края на редовното време нямаше повече попадения и се стигна директно до изпълнение на дузпи.

При тях Вайналдум пропусна за Ливърпул след отлична намеса на Браво и това се оказа решаващо.