ФК Марица Пловдив

Марица взе дербито със Спартак Пд за купата

Марица победи с 2:0 и елиминира Спартак Пд в първия кръг от квалификациите за Купата на България - Област Пловдив. Дербито се игра на стадион "Тодор Диев" пред около 2000 зрители.

Гладиаторите започнаха добре мача и още в 1-вата минута Здравко Жилов се озова сам срещу вратаря Илия Николов, но в последния момент топката му бе избита от защитник в жълто-синьо. 120 секунди по-късно спартаклии пропуснаха нова възможност.

Кирил Георгиев центрира отдясно, но Любо Цеков стреля от въздуха право в ръцете на Николов.

Гостите отговориха със силен удар на Тодор Тимонов от фаул, но Костадин Велков се намеси отлично и изби в ъглов удар.

До края на първото полувреме Марица владееше повече топката, но не създаде чисти голови ситуации, с изключение на няколко корнера. Второто полувреме започна с пропуск на Здравко Жилов, който изскочи сам срещу Илия Николов, но опитният вратар спаси удара.

Мартин Анастасов откри в 70-ата, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гладиаторите и стреля покрай вратаря. Няколко минути по-късно стражът на Спартак Костадин Велков изпусна топката и тя попадна в Джунейт Узунов, който на празна врата вкара за 0:2.

Напред в Област Пловдив продължават още Сокол Марково и Борислав Първомай.