Созопол Черноморец

Созопол сломи Черноморец с 1:0

Отборът на Созопол победи с 1:0 Черноморец в среща от предварителните кръгове на турнира за Купата на България. Към срещата определено имаше много голям интерес - повече от 1000 зрители изгледаха битката на „Арена Созопол“, а сред тях бяха Димитър Димитров- Херо, Станимир Димитров, Николай Кръстев и Диян Петков.

Първото положение дойде в 9-ата минута, когато удар по диагонала на Венци Гюзелев накара Теменлиев да плонжира и улови. В 21 -рата, след центриране от фаул на Любомир Божинов, Васенев излезе неразчетено, но Пюскюлю от Черноморец не успя да насочи в опразнената врата.

В 69-тата минута падна и единственият гол в мача. Кристиян Иванов вкара страхотен гол от ъгъла на наказателното поле, като със силен удар намери в обратния горен ляв ъгъл за 1:0.

В допълнителното време Георги Тузаков от гостите получи директен червен картон. На финала за бургаска област Созопол ще се изправи срещу Несебър.