Арда (Кж) Локомотив Пловдив

Локо (Пловдив) направи на пух и прах новака Арда при гостуването си на ..... "Лаута"

Локомотив спечели с 5:2 срещу Арда мача си от петия кръг на efbet Лига. Разписаха се Густаво де Оливейра, Бирсент Карагерен, Ален Ожболт, Един Бахтич и Йосип Томашевич. Попаденията за съперника вкараха Веселин Марчев и Деян Грозев. Вина за два от головете във вратата на тима от Кърджали имаше вратаря Иван Караджов.

Успехът, който е трети в последните четири мача, позволи на Локо да се изравни с лидерите Левски и Лудогорец, които имат по 10 точки. Шампионите обаче са с мач по-малко и по-късно тази вечер играят с ЦСКА. Арда остана пети за момента с 8 т.

Любопитното е, че срещата ще се игра в Пловдив и то на „Лаута”. Както е известно Арда домакинства на ст. "Локомотив", тъй като съоръжението в Кърджали е в ремонт, за да бъде поставено осветление и да отговаря на изискванията на БФС и телевизията.

През седмицата на пловдивчани им предстои труден реванш със Страсбург във Франция. Българите изостават с 0:1 след първия мач, но победата днес ще даде импулс на пловдивските "железничари".

Локомотив пропусна да поведе още в 4-ата минута, когато опасен удар на Ален Ожболт беше спасен от Иван Караджов. Това обаче стана в 7 след това, когато вратарят на Арда сгреши фатално и Густаво де Оливейра наказа новака в елита - 0:1.

Секунди след това Локо вкара втори гол, който обаче беше отменен. Дейвид Малембана прати топката в мрежата след центриране от корнер, но съдията видя нарушение срещу вратаря и не го зачете.

В 14 ата минута Димитър Илиев качи топката на главата на връхлитащия Бирсент Карагарен, който не пропусна да се разпише - 0:2!

Блестяща намеса на Иван Караджов в 33-ата минута спря удар на Ожболт. Малко след това Сам се озова директно очи в очи с вратаря на Локомотив Мартин Луков, но не успя да върне отбора си в мача.

Ожболт на практика сложи край на спора още в 43-ата минута, когато след нова издънка на Караджов и неумели действия на защитата пред него позволиха на нападателя на Локо Пд за вкара трети гол.

Само шест минути след почивката и Бахтич се разписа след перфектна асистенция на Ожболт. Веднага след това върна един гол. Веселин Мачев бе изведен на чиста позиция в наказателното поле и без да се бави успя да прокара топката покрай Мартин Луков.

В 73-ата минута Арда вкара още едно попадение, дело на Деян Грозев. Първоначално остана съмнение, че Томашевич е пратил топката в собствената си врат, но в последствие се оказа, че футболист на Арда я е пратил в мрежата.

Томашевич се реваншира четири минути по-късно, когато вкара пети гол за пловдивчани. След центриране на Дарко Глишич топката стигна до Томашевич, който отигра топката с пета, за да влезе за втори път зад вратаря Луков.