Манчестър Юнайтед прегази Челси с 4:0

Манчестър Юнайтед разгроми Челси с 4:0 на Олд Трафорд в последния мач от първия кръг на английската Висша лига.

Гостите от Лондон не заслужаваха да загубят с чак толкова изразителен резултат в дебюта на Франк Лампард като наставник, защото нацелиха две греди, а и вратарят на домакините Давид де Хеа направи две ключови спасявания.

Двубоят на "Олд Трафорд" започна двуостро. В десетата опасно центриране на Рос Баркли, не бе засечено от играч на Челси. Малко преди това Антони Марсиал отправи първия удар за Юнайтед, но много леко и право в ръцете на вратаря.

В 16-ата минута обаче Марсиал успя да овладее една топка в средата на терена и подаде към Андреас Перейра, който бе задържан. Арбитърът обаче пусна авантаж, защото топката стигна до Маркъс Рашфорд, а той финтира Кърт Зума и защитникът го фаулира в пеналта.

Така Манчестър Юнайтед получи дузпа, която потърпевшият превърна в гол с безапелационно изпълнение – 1:0.

След попадението Челси потърси изравняването и първо Педро опита удар, но покрай целта, а в 38-ата минута Де Хеа трябваше да показва рефлекс, за да избие с крак изстрел на Рос Баркли.
В 40-ата минута пък Едерсон получи до ъгъла на вратарското поле и със силен шут за втори път нацели гредата за Челси.

Челси започна по-силно втората част и по подобие на първата Педро пропусна изгодна възможност, а малко след това Де Хеа спаси коварен шут на Едерсон, за да запази аванса на „червените дяволи“.
В 65-ата минута получилият отново своя номер девет Антони Марсиал удвои преднината на Юнайтед, след като се ориентира най-бързо в пеналта при едно центриране и отблизо се разписа, а секунди по-късно Рашфорд оформи класиката.

21-годишният английски национал получи хубав извеждащ пас от Пол Погба зад гърба на защитата, спря изключително технично топката и после я прати в мрежата на Кепа за 3:0.

В 74-ата минута на терена се появи и третата лятна покупка на Юнайтед - Даниел Джеймс, който се нуждаеше от едва 7 минути, за да ознаменува с гол своя дебют. Уелският национал оформи крайното 4:0, макар и с доза късмет, след рикошет, в 81-ата.

Така Юнайтед се поздрави с изразителен успех, а Челси понесе тежка загуба преди мача в сряда срещу Ливърпул за Суперкупата на Европа.