Сокол (Марково) ФК Марица Пловдив

Сокол Марково и Марица също напред

Асеновец загуби от Сокол Марково с 1:3 в мач от втори предварителен кръг за Купата на България - Зона Пловдив. Васил Гуджев изведе домакините от Асеновград напред в 25-ата минута. На почивката на мача се появи шефът на съдиите у нас и спомоществовател на Сокол Марково Йордан Сталев.

Гостите от Марково изравниха в 65-ата минута. Автор на попадението бе Александър Стойчев. 120 секунди по-късно Сокол направи пълен обрат 1:2. Видю Сердарски се разписа с удар от воле от 25 метра в горния ъгъл. В последната минута Сокол вкара трето попадение.

Реферът бе изведен с полиция, тъй като феновете на домакините претендираха, че при второто попадение на марковци топката не е миналата голлинията.

Борислав Първомай пък загуби от Марица с 1:2 у дома в другия полуфинал от Зона Пловдив. Васил Колев от дузпа даде аванс на домакините. В 50-ата минута Георги Георгиев изравни за марича-ни, а четвърт час преди края вкара и победния гол.

Така във финала на 21 август от 18:00 часа ще спорят Марица и Сокол Марково.