Миньор Вихрен (Сандански)

Миньор и Вихрен бият без спирачки

Миньор Перник и Вихрен Сандански правят перфектен старт на сезона в Югозападната Трета лига. Вчера и двата отбора се поздравиха с трети пореден успех, без да допуснат гол. Миньор се справи с лекота с Пирин в Разлог с 3:0. А Вихрен мина през Рилски спортист с 4:0 у дома. Лидери са санданчани благодарение на малко по-добрата си голова разлика - 7:0 срещу 6:0 за жълто-черните.

Миньор имаше пълно превъзходство срещу Пирин Рз, но вкара само веднъж през първата част. Точен беше Калоян Йосифов в 15-ата минута. Перничани пресираха съперника и нападателят се озова сам срещу вратаря, като го преодоля за 1:0. До почивката от отлична позиция пропусна Антон Киров. Вратарят на домакините Иван Димитров пък отрази шут на Любомир Христов.

След почивката Миньор стигна до още два гола, като те бяха дело на резервата Кристиян Слишков. Той се появи на терена в 57-ата минута, а само минута и половина по-късно беше точен за 2:0. Отново Слишков отбеляза и в 84-ата за крайното 3:0. В състава на Пирин личаха трима чужденци - добре познатият у нас Ели Маркес, както и Матеус Казарото и Хуан Давид Торо Аривас. Интересно е, че Казарото изкара проби в Пирин Благоевград преди около месец, но в крайна сметка премина в Разлог.

Миньор пък има доста добри предпоставки да запише и 4-ти пореден успех, тъй като в следващия кръг приема новака Перун Кресна.

Другият кандидат за промоция Вихрен се разправи с още по-голяма лекота срещу Рилски спортист - 4:0. С два гола се отличи Методи Костов (единият от дузпа), а точни бяха също Милен Златков и Иван Лазаров, който е син на треньора Здравко Лазаров-Електричката. Лазаров-младши беше точен и за 1:0 над Банско в първия кръг. А Костов се разписа два пъти и за успеха с 2:0 над Марек в Дупница. За Вихрен игра футболист №1 на България за 2013 г. Иван Иванов, както и Даниел Златков. С капитанската лента в тима е Александър Якимов. В следващия кръг Вихрен гостува на един от опаш-карите - Ботев Ихтиман.