Калиакра Бенковски (Бяла)

Калиакра обърна Бенковски (Бяла)

Бенковски Бяла загуби у дома от Калиакра с 1:2. Мачът бе едва първи за възпитаниците на Цветан Ганев, чийто двубой от първия кръг в Шумен бе отложен.

Още в 5-ата минута след бърза контраатака на домакините Богомил Михалев изненада вратаря на гостите Калин Дянков и с плътен удар по земя от над 25 метра откри резултата. В 21-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на домакините топката рикошира в крака на Богомил Михалев и така влетя в мрежата, Попадението бе записано като автогол. В 66-ата минута Александър Ангелов спаси опасно положение. Малко по-късно Хараланов предотврати гол във вратата на Бенковски с решителна намеса. Логичното все пак се случи и в 77-ата минута Пасев донесе победата на Калиакра след контра.