Марибор Лудогорец

Голям малшанс за Лудогорец, родният шампион изпусна Марибор и ще гони дивото в Словения

Лудогорец претърпя неочаквана издънка срещу словенския Марибор на своя "Лудогорец Арена" в първия плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа.

Двата тима спретнаха интересен двубой в който домакините контролираха събитията на терена, но въпреки това попадения нямаше и срещата завърши 0:0.

Срещата започна с прекрасен шанс за домакините още в 5-ата минута, но Битон от перфектна позиция не успя да насочи топката във вратата.

В 17-ата минута стражът на противниковия тим изби със сетни сили топката след мощен снаряд на Недялков от дистанция.

Три минути след това Жоржиньо от непосредствена близост не успя да вкара, а пет минути преди почивката родният шампион пропусна нов страхотен шанс.

В 56-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втория жълт картон на Дино Хотич, но въпреки това Лудогорец не успя да се възползва.

До самия край на мача вместо да създадат още повече положения разградчани не показаха нищо кой знае какво в предни позиции, макар че владееха инициативата.