Сливнишки герой Чавдар (Етрополе)

Сливнишки герой пречупи Чавдар с обрат

Важна победа постигна Сливнишки герой, след като победи с обрат гостуващият тим на Чавдар (Етрополе) с 3-2, двубой от 4-ти кръг на ЮЗ Трета лига. Хеттрик за сливничани пък отбеляза новото подпълнение на тима Антонио Михов.

Срещата започна с натиск на Героя, който обаче не водеше до сериозни положения пред вратата на младият страж на Чавдар Борислав Иванов. Гостите от Етрополе стояха добре на терена, като водени от бившият голмайстор на Сливнишки герой Николай Иванов на няколко пъти отвърнаха с опасни контри. При една такава в 19-та минута в наказателното поле на домакините стана невероятен карамбол в който най-съобразителен бе друг бивш играч на героя Цветелин Цаковски и през куп от играчи в оранжево чукна топката в мрежата на Мартин Минев за 0-1.

Домакините отвърнаха като ужилени и само три минути по-късно Марио Петков отправи истински снаряд към вратата на Чавдар, като топката премина на сантиметри над гредата. В 24-та минута реферът Воденичаров пък пропусна да отсъди чиста дузпа за Героя, след като Ничо Ничев нахлу на скорост в наказателното поле на Чавдар и бе повален от защитник в бяло. Реферът обаче си замълча, въпреки очевидното нарушение. Героя обаче изравни в 30-та минута, когато централният нападател на сливничани Мариан Хаджиев се пребори в едно въздушно единоборство, и с глава прати топката на набралият скорост Антонио Михов, той напредна 15-на метра вдясно и с премерен изстрел изравни за 1-1. Гостите можеха да поведат отново, след опасен далечен удар на Благоев, който обаче бе избит от Минев.

Втората част започна вихърно за домакините, след като в 50-та минута Марио Петков прати истински снаряд към вратата на Иванов, топката се удари в напречната греда, тупна до голлинията и преди вратарят да реагира, притичалият Антонио Михов я прати в мрежата за 2-1.

В 61-та минута Героя направи резултата 3-1. Крилото на сливничани Ничо Ничев бе извиден на скорост отдясно, нахлу в наказателното поле елиминирайки излезлият да го пресреща вратар на Чавдар и прати топката към напълно непокритият пред вратата Антонио Михов, който безпогрешно отбеляза за трети път. Това бе и  първи хеттрик за Михов, откакто дойде през лятото в Героя от елитният Витоша (Бистрица).

В 81-та минута Чавдар намали на 3-2, след изпълнение на ъглов удар и отбита топка, която Ивайло Стоянов прати с удар по тревата в долният десен ъгъл на Минев. До края и двата отбора имаха шансове да отбележат, като най-чистото положение бе за таранът на гостите Николай Иванов, чийто удар обаче Минев изби. В последните минути гостите натиснаха в опит да изравнят, но защитата на сливничани не допусна друго попадение.