ОФК Локомотив Мездра Трявна

Локо Мз обърна Трявна пред Мартин Петров

Локомотив Мездра победи Трявна с 3:1 в мач от 3-ия кръг на Северозападната Трета лига. На кадем на железничарите беше бившият национал Мартин Петров, който изгледа срещата от ВИП ложата на стадиона 6 компанията на кмета инж. Генади Събков и баща си Петьо Петров, който е една от легендите на местния клуб. Интересното е, че наскоро Петров дори проведе тренировка с Локо Мз.

Домакините упражниха натиск в началото на мача. В 6-ата минута след центриране от пряк свободен удар Валдемар Стоянов би покрай вратата. Противно на логиката гостите откриха резултата -централният нападател на Трявна Васил Андреев наказа грешка в отбраната на домакините и в 13-ата минута матира вратаря Ивайло Сайков за 0:1.

Попадението подейства като допинг за железничарите, които до почивката набутаха 3 безответни попадения в мрежата на Мирослав Киров. Красимир Георгиев даде тон за обрата, като в 21-ата минута от фаул матира вратаря на гостите и врътна топката в левия му ъгъл.

Между 33-ата и 43-ата минута Валдемар Стоянов приспа Трявна с 2 попадения. Първо той се отскубна от защитниците и с тупалка от около 25 метра вкара за 2:1. Само 10 минути по-късно Стоянов прониза вратата на гостите, засичайки прострел-но центриране на Михаел Парасков по дясното крило.

След почивката гостите опитаха да се върнат в мача, но без успех. В 50-ата минута Валдемар Стоянов пропусна да увенчае силната си игра с хеттрик - той беше изведен от Антонио Йорданов сам срещу вратаря на гостите, но би слабо и Киров улови топката. В 77-ата минута Светослав Валериев изведе с мек пас Парасков сам срещу вратаря, но нападателят не спря топката и пропусна златен шанс.

Дебют за домакините направи бившият футболист на Локо София Калоян Караджинов, който се представи стабилно в отбрана.