Ботев Враца Етър Велико Търново

Ботев Враца обърна Етър през второто полувреме

Ботев Враца се наложи с 2:1 над Етър Велико Търново в последния двубой от кръга в Първа лига. Домакините се поздравиха с победата, след две попадения през второто полувреме на Валери Домовчийски.

През първата част гостите от Велико Търново успяха да поведат с попадение на разтърсеният от жестока семейна драма Дани Младенов.

Голмайсторът на "виолетовите" отбеляза часове, след като загуби баща си Венцислав, който се удави във водите на язовир Дренов дол край Кюстендил.

Въпреки огромната загуба, Дани Младенов намери сили да играе. Бившият футболист на Левски отбеляза за Етър в 21-ата минута след пас на Светослав Ковачев.

През втората част обаче домакините стигнаха до пълен обрат.  Добрата игра на Ботев донесе резултат в 64-ата минута. Диагонално подаване на Даниел Генов намери Валери Домовчийски на точката дузпата. Нападателят се обърна и с точен удар в долния ляв ъгъл на Христо Иванов изравни резултата.

Голът даде импулс в играта на врачани и те търсеха победата. Така се стигна до 84-та минута, когато след игра с ръка на Александър Дюлгеров в наказателното поле главният съдия на двубоя отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Домовчийски, който не сгреши, за да направи резултата 2:1 за състава на Сашо Ангелов и да оформи крайния резултат на срещата.