Левски

Левски смачка араби в контролна среща, младоци блеснаха в проверката за "сините"

Левски победи тима от ОАЕ ФК Емирейтс с 4:0 в контролна среща, която се игра в Банско. Дени Алар вкара два гола, а по един добавиха Мартин Петков, който бе над всички в този двубой, както и Насиру Мохамед.

Петър Хубчев пусна на вратата Николай Михайлов, а от първата минута на терена бяха Холмар Ейолфсон, Насиру Мохамед, Дени Алар, Асен Чандъров и Франко Мазурек. Специалистът заложи и на доста юноши. В игра започнаха Кирил Киров, Костадин Илиев, Александър Георгиев и Мартин Петков.

Левски откри резултата при първата си опасна атака. Чандъров подаде на Мохамед, който от своя страна изведе в коридор Кирил Киров по дясното крило. Юношата на центрира впо земя към Мартин Петков, който вкара в долния ляв ъгъл.

Отново Мартин Петков бе в основата на второто попадение на Левски. Той осъществи самостоятелен пробив по лявото крило и бе съборен в наказателното поле. Дени Алар реализира отсъдената дузпа и "сините" поведоха с 2:0.

Само осем минути по-късно Насиру Мохамед покачи на 3:0, след като получи отличен пас от Мартин Петков.

След почивката Левски продължи да бъде по-активният тим. Мохамед се вряза добре през центара на противниковата отбрана, стрелба фронтално, но вратарят спаси удара му.

На отсрещната врата Михайлов спаси сигурно попадение в свояа врата, след като се намеси подобаващо при опасен изстрел на съперников играч.

В 75-ата минута Еморейтс получи право да изпълни дузпа, но влезлият като резерва Петър Иванов спаси удара на нападател на гостите.

В последната секунда на срещата Дени Алар бе намерен с глава сам пред вратата на Емирейтс и чукна кълбото покрай вратаря за крайното 4:0.