ЦСКА Ботев Пловдив

ЦСКА спечели тежкия тест срещу Ботев (Пловдив) в Коматево след попадение на Али Соу

ЦСКА спечели гостуването си в Коматево на Ботев (Пловдив) с 1:0.

В герой за "червените" в срещата от деветия кръг на efbet Лига се превърна Али Соу. Нападателят на столичани отбеляза в 75-ата минута, което се оказа достатъчно за трите точки. За Соу това бе трети гол в 8 двубоя до момента в първенството този сезон.

"Червените" не успяха да спечелят в предишните два кръга - 1:1 с Дунав в Русе и 2:2 с Левски, но днес съумяха да изкопчат трите точки от Коматево. Наставникът Люпко Петрович изтърпяваше наказание и му се наложи да гледа мача от трибуните. Сърбинът даваше указания по мобилния си телефон, като успя да надхитри съфамилника си Желко Петрович.

След победата ЦСКА събра 16 точки и изпревари Арда, заемайки четвъртото място във временното класиране. Ботев остава девети с 9 точки.