Добруджа

Добруджа с 6-а поредна победа

Победният ход на Добруджа от началото на сезона продължава. Добричлии постигнаха шеста поредна победа четвърта за първенство и по една за двете купи. В мач от Североизточна Трета лига тимът се наложи с 4:0 като гост над Кубрат. Всички голове паднаха след почивката.

Най-добрата възможност за жълто-зелените през първото полувреме бе в 15-ата минута, когато след корнер удар на Симеон Митев с глава срещна гредата. В 63-ата Кристиан Пешков откри резултата от дузпа. В 76-ата Антоан Вълчев реализира за 2:0, след като Пешков отне кълбото и центрира към голмайстора. В 80-ата отново Пешков имаше централна роля, като бе точен за 3:0 с изстрел от около 25 метра. Крайното 4:0 бе оформено от бранителя Иво Вихренов в 89-ата минута след самостоятелен пробив и хубав завършващ удар.

С успеха Добруджа оглави класирането, въпреки че има мач по-малко. Добричлии са с 12 точки, следвани от Шумен и Светкавица с по 10.