Хебър (Пз) Литекс

Хебър се измъчи срещу Литекс, но все пак счупи каръка и стигна до минимален успех

С фамозна ефективност пред гола Хебър удари болезнено Литекс с 1:0 и записа първи успех на свой терен от два месеца насам.

Победния гол за домакините падна в 57-та минута, когато Веселин Марчев вкара красиво попадение с глава след центриране от десния фланг.

Това беше и първият точен удар на хебърци от началото на срещата.

През първата част домакините показаха вяла и скучна игра, която с нищо не затрудни ловчанлии. Гостите дори пропуснаха да открият резултата. Още в 3-та минута Тонислав Йорданов изпусна да вкара от два метра. В 20-та пък Петър Дебърлиев спаси опасен удар на Илиян Капитанов.

Същият профука и чудесна възможност в началото на второто полувреме. Двойната смяна, която направи Николай Митов на почивката вдигна хебърци. Краев и Каракашев замениха неубедителните до антракта Йордан Апостолов и Янко Ангелов.

Хебър вече изглеждаше много по-солиден макар и да не стигна до сериозни опасности пред вратата на Литекс. В края гостите опитаха стихийно да стигнат до точката, но срещнаха добре организирана защита и сигурен вратар.

Малко преди 3-минутното продължение на мача в игра за Хебър дебютира бившият национал Владимир Гаджев, който макара и само на 3 тренировки показа, че тепърва има с какво да помогне на своите.

Хебър: 1.Петър Дебърлиев, 4.Асен Георгиев ЖК, 10.Веселин Марчев(89-Гаджев ЖК), 15.Димитър Везалов, 24.Цветелин Тонев, 30.Божидар Васев, 77.Октай Хамдиев(ЖК), 88.Йордан Апостолов ЖК(46-Краев ЖК), 29.Янко Ангелов(46 Каракашев), 91.Томислав Папазов,99.Тодор Чаворски

Литекс: 99.Петър Петров, 16.Иван Иванов, 6.Денислав Мицаков, 22.Пламен Николов, 5.Петко Ганев ЖК, 34.Олег Димитров ЖК, 10.Георги Иванов(71-Петър Петров), 97.Александър Аспарухов, 23.Иван Митрев, 9.Тонислав Йорданов ЖК,21.Илиян Капитанов(70-Радослав Живков)

Снимка и инфо: pazardjik.marica.bg