Арда (Кж) Лудогорец

Лудогорец не допусна изненада срещу сензацията Арда и си върна първото място в класирането

Лудогорец победи с 2:0 Арда в мач от десетия кръг на efbet Лига. Точни за шампионите при третия им пореден успех в първенството бяха Дан Битон и Мавис Чибота. "Орлите" събраха 24 точки и отново свалиха от върха Левски (23). Новакът в елита Арда остава пети с 15 точки.

Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев направи доста промени сред титулярите в сравнение състава от гръмката победа с 5:1 над ЦСКА (Москва) в Лига Европа в четвъртък. Почивка днес беше дадена на Сисиньо, Форстър, Григоре, Баджи, Анисе, Марселиньо, Кешерю и Лукоки. От първата минута срещу Арда започнаха Икоко, Моци, Манолев, Дяков, Горалски, Жоржиньо, Битон и Чибота.