Ботев (Ихтиман) Сливнишки герой

Героя взе важна победа като гост в Ихтиман

Много важна победа постигна Сливнишки герой, надигравайки с 2-0 силният том на Ботев като гост в Ихтиман. Срещата бе част от 9-ти кръг на шампионата на ЮЗ Трета лига. Със спечелването на тези толкова важни три точки момчетата на Венци Рангелов заеха трето място във временното класиране.

Домакините от Ботев демонстрираха потенциал в мача, въпреки тежкия двубой който изиграха в сряда като домакин на елитния ПФК Черно море за Купата на България. Въпреки, че отпаднаха, те изнесоха отличен мач, затруднявайки варненци максимално. Сливничани пък бяха пределно мобилизирани да победят, въпреки сериозните проблеми с окомлектоването на състава и късата резервна скамейка която имаше пред спортно-техническото ръководство, поради четирима основни състезатели с контузии и червеният картон на Кристиян Здравков, получен в предишният двубой на Героя като домакини на Рилски спортист.

Първото попадение дойде едва в 69- та минута, когато гостите от Сливница поведоха след една страховита атака, при която Росен Колев намери нападателят Атанас Курдов, той с феноменален пас подаде на влезлият току що като резерва Антонио Михов, и той с точен удар в ъгъла направи безпомощен вратарят Мичев за 0-1.

Домакините от Ботев можеха да изравнят в 79-та минута, когато защитникът на Героя Емил Трендафилов извърши нарушение в наказателното поле, което реферът Н. Рамунски наказа с изпълнението на 11 метров удар. Зад топката застана бившият играч на сливничани В. Бахъров, стреля в ъгъла,  но вратарят на Героя Мартин Минев изби, топката се отби в гредата и даде възможност за светкавичната контраатака на гостите, топката попадна в А. Курдов и той отправи страхотен шут към вратата, но Мичев отби, топката отиде в краката на Антонио Михов и той с шут от воле сложи точка на интригата 0-2.

В събота Сливнишки герой играят контрола с втородивизионния Локомотив Сф в столичния квартал "Надежда".