Янтра Габрово Севлиево

Янтра свали Севлиево от върха

Янтра Габрово спечели с 2:1 дербито от 8-ия кръг на Северозападната Трета лига срещу Севлиево. Играчите на Николай Василев надвиха домакините, които бяха едноличен лидер до този мач и на свой ред излязоха на първо място. Гостите стартираха ударно и още в 4-ата минута поведоха. Опитният Искрен Писаров беше точен с глава. В 19-ата минута Християн Кожухаров удвои след пряк свободен удар. По-късно и домакините пропуснаха чиста възможност, а добра проява на Момчил Савов в 38-ата минута върна интригата в срещата. Той преодоля технично противник на скорост и с плътен удар с левия крак намали.

През втората част, в 58-ата минута, червени картони получиха Ростислав Данчев и Християн Кожухаров. Кожухаров бе фаулиран от Данчев, след което стана и удари глава на своя противник, което доведе до меле между двата тима. Реферът Николай Малджански изгони с директен червен картон голмайстора на гостите и показа втори жълт картон на Данчев, като остави двата тима с по 10 души на терена. Домакините опитаха да стигнат до точката, която щеше да ги остави на върха в класирането, като в 83-ата минута удариха греда чрез Минчев.