Беласица Вихрен

Беласица с минимална победа над Вихрен

Беласица (Петрич) постигна победа с 1:0 над Вихрен (Сандански) в дербито от 10-ия кръг на Югозападна Трета лига. В герой за домакините се превърна Мартин Таушанов, който заби единственото попадение в сблъсъка, пише Спортал. Домакините стигнаха заслужено до трите точки, след като през цялото време демонстрираха много стабилна игра в защита и не отстъпиха от нито едно единоборство срещу тима на Здравко Лазаров. Първото попадение на стадион "Цар Самуил" реализира Мартин Таушанов от дузпа в 34-ата минута. Звездата на домакините не остави шанс на Ферди Мюмюнов от бялата точка. В 50-ата минута гостите от Сандански направиха много бърза контраатака, която завърши с удар на резервата Милен Златков, който стреля право в тялото на бранител на Беласица. Пет минути по-късно Васил Божинов отправи техничен удар, но Мюмюнов се справи със ситуацията. До края на срещата гостите от Сандански не успяха да стигнат до положение, с което да затруднят Захари Димитров и логично дербито на Югозапад завърши с успех за домакините от Петрич.