Пирин (Разлог) Левски

Левски надделя над Пирин (Разлог) в контрола след два гола на Мазурек

Левски стигна до победа с 2:1 срещу третодивизионния Пирин (Разлог) в контролна среща, играна на стадион "Септември" в Разлог.

Головете за "сините" бяха дело на аржентинския плеймейкър Франко Мазурек, който се разписа на два пъти (7', 10'). За домакините пък точен бе Стоянов в 58-ата минута.

В днешната среща треньорът на "сините" Петър Хубчев заложи на почти всички нови летни попълнения, като сред тях личаха имената и на юношите Петър Иванов, Кирил Кирилов и Александър Георгиев.

"Сините" бяха по-активният тим през първото полувреме и заслужено стигнаха до двата гола на Мазурек. Освен тях още няколко страхотни ситуации пред вратата на домакините бяха пропуснати от Нашименто, Здравко Димитров и Насиру Мохамед.

Второто полувреме "сините" намалиха темпото и като че ли доиграваха двубоя. Това отвори шанс за Пирин и Милош Стоянов намали след центриране и силен удар.

Така Левски спечели контролата с 2:1. В следващата си среща от efbet Лига момчетата на Петър Хубчев приемат Арда (Кърджали) на "Георги Аспарухов". Двубоят ще се състои на 19 октомври от 20 часа.

Снимка: Топспорт