Пирин Благоевград ЦСКА

ЦСКА спечели контролата срещу благоевградския Пирин

ЦСКА победи с 3:1 като гост втородивизионния Пирин (Благоевград) в контролна среща. Две от попаденията бяха дело на Евандро (10',52'), а третият гол вкара Пламен Гълъбов (30'). За "орлетата" точен бе Брадли Меледже (21').

Срещата започна с очакван натиск на "червените", които видимо бяха по-добрият тим на терена. Това си каза думата в 10-ата минута, когато Жеферсон центрира отляво, а Евандро заби топката с глава на втора греда за 1:0.

Столичани продължиха да са по-активният тим, но вместо втори гол те допуснаха изравняване. След грешка на отбраната топката стигна до Брадли Меледже, който я изпрати край Бусато за 1:1.

Натискът на "армейците" стана по-осезаем след изравняването и те бързо стигнаха до нова преднина. След изпълнение на корнер в 30-ата минута Гълъбов вкара топката в опразнената от Пангев врата за 2:1.

До края на първата част момчетата на Милош Крушчич можеха да отбележат още голове, но това така и не се случи.

Второто полувреме започна отново по-добре за ЦСКА и столичани дръпнаха с 2 гола преднина в 52-ата минута. Албентоса стреля с глава след корнер, а вратарят отрази кълбото, което се оказа в Евандро. Бразилецът без много да се замисля вкара за 3:1.

До края на мача имаше няколко хубави ситуации и пред двете врати, но гол така и не падна.
Така в крайна сметка ЦСКА записа победа с 3:1.

В следващия си двубой от efbet Лига "червените" гостуват на Локомотив (Пловдив). Срещата ще се играе на 20 октомври от 17:45 часа.