Янтра Габрово

Янтра Габрово излезе начело

Янтра взе много важен успех в Северозападна Трета лига. Тимът от Габрово победи с 1:0 Локомотив Мездра като гост в среща от 10-ия кръг и излезе начело, възползвайки се от издънката на Севлиево. В герой за гостите се превърна бунтарят Християн Кожухаров, който заби единственото попадение в сблъсъка. Както е известно, преди седмица той и брат му Пламен обявиха, че напускат отбора и заминават да работят във франция при своя баща, недоволни от отношението на ръководството и от неспазено обещание за треньорските им хонорари в ДЮШ. Томахавката обаче бе заровена след серия от разговори и вчера това даде резултат.

Първата интересна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Красимир Георгиев шутира от дистанция, Христо Лалев изби, но не се стигна до добавка от нападател на домакините. В 16-ата минута Пламен Кожухаров стреля майсторски от пряк свободен удар, ала Ивайло Сайков се справи с удара. Малко по-късно Християн Кожухаров можеше да вкара първото попадение в сблъсъка, но шутът му се отби в страничния стълб.

В 51-ата минута той откри резултата на стадиона в Мездра. Атакуващият футболист получи извеждащо подаване, след което прехвърли Ивайло Сайков.

Три минути по-късно домакините удариха гредата.

Малко преди края на срещата домакините бяха много близо до точката. Калоян Караджинов шутира от дистанция, но Христо Лалев запази мрежата си суха. Последната ситуация за гол се откри пред Янтра, когато тимът нацели втора греда.