Загорец Черноморец

Загорец с класика срещу Черноморец

Загорец прегази Черноморец Бургас с 3:0 в дербито от 12-ия кръг на Югоизточна трета лига. В герой за домакините се превърна Денислав Атанасов, който вкара две красиви гола, а третото попадение за отбора на Мирослав Миндев бе дело на Георги Георгиев.

Двубоят започна с интересни ситуации пред двете врати. Нападателят на гостите Трайо Грозев бе най-опасният футболист през първата част. Той на няколко пъти затрудни бранителите на Загорец, но не успя вкара. Така въпреки предимството си, момчетата на Радостин Кишишев не успяха да вземат аванс преди почивката.

В 53-ата минута домакините стигнаха до първия гол. Хайри Мехмед центрира в наказателното поле към Денислав Атанасов, който вкара в мрежата на Мартин Теменлиев - 1:0. След час игра тимът от Нова Загора удвои аванса си -Георги Георгиев с глава бе точен след центриране от фаул.

В 72-ата минута главният съдия Кристиян Колев изгони бранителя на гостите Слави Шопов. 11 по-късно Денислав Атанасов оформи класиката, след като се разписа след самостоятелен рейд.

С този успех Загорец продължава да е на първата позиция с актив от 33 точки. Черноморец вече е с 10 по-малко от лидера.