Локомотив София Септември (Сф)

Септември удари Локо (София) в Драгалевци и е новият лидер във Втора лига

Септември превзе върха във Втора лига, след като удари на стадиона в Драгалевци Локомотив (София) с 2:1 и така вече има в актива си 28 точки преднина и е на точка пред ЦСКА 1948.

Резултатът бе открит в 34-ата минута. Тогава Борис Галчев получи право да изпълни пряк свободен удар малко пред наказателното поле и не сгреши.

В 79-ата минута Септември удвои преднината си. Бърза атака позволи на Георги Русев да намери технично с пета Иван Тилев, който с прецизен удар прониза за втори път вратата на "железничарите".

Гостите от Локо стигнаха само до почетен гол чрез Педро в 89-ата минута.

В самия край Локомотив стигна и до втори гол. Светослав Диков получи центриране отляво и вкара с глава, но страничният рефер вдигна флага за засада. Повторенията обаче показаха, че таранът на "железничарите" бе в чиста позиция и трябваше дербито да завърши без победител.

Снимка: Новини 24/7