Ливърпул Манчестър Юнайтед

Серията на Ливърпул приключи на Олд Трафорд, отборът едва се докопа до точка срещу Юнайтед

Манчестър Юнайтед и Ливърпул врътнаха реми 1:1 на "Олд Трафорд" в голямото дерби от 9-ия кръг на Висшата лига. Така серията от 17 поредни победи за "мърсисайдци" в шампионата вече бе прекъсната.

Рашфорд откри за домакините в 36-ата минута, след като засече хубаво центриране в наказателното поле.

В самия край на полувремето пък Мане изравни за гостите, но след намесата на VAR се видя, че сенегалецът е играл с ръка и логично попадението не бе зачетено.

След почивката Ливърпул бе отборът, който владееше повече отпката, но в крайна сметка попадението така и не идваше.

След кошмарна грешка на Рохо обаче в 84-ата минута едно ниско подаване достигна до Лалана, който съумя да изравни.

След този мач Ливърпул е лидер с актив от 25 точки, а Юнайтед е на 13-ото място с 10 точки.