Вихрен (Сандански) ФК Балкан (Ботевград)

Вихрен надви Балкан у дома

Вихрен надигра Балкан Ботевград с 1:0 в Сандански в отложен мач от 11-и кръг на трета лига. Двубоят не се игра по програма заради ангажиментите на гостите за Купата на България по-рано.

В 8-ата минута Бояджиев от Балкан изскочи сам срещу вратаря на домакините Ферди Мюмюнов, стреля в него, кълбото бе избито и в добавката Кристиян Ковачев не успя на празна врата. В 17-ата минута Александър Якимов уцели греда зад вратаря Дончев.

До края на полувремето пропуски за гостите направиха Кристиян Ковачев и Ивайло Цветанов. След почивката наставникът на Вихрен Здравко Лазаров извърши двойна смяна с цел да промени нещата на терена. В 52-ата минута Якимов бе повален от вратаря Дончев в наказателното поле и главният съдия Християна Гутева отсъди дузпа, която Методи Костов превърна в гол за 1:0. До края на срещата Ивайло Цветанов от гостите на два пъти не успя отблизо да огорчи стража на Вихрен. Веднъж и Методи Костов с глава отблизо не успя да прати топката в мрежата на Дончев.