Пирин Благоевград Хебър (Пз)

Пирин удари Хебър и намали значително шансовете на Митов и компания за място в тройката

Пирин шокира Хебър и постигна победа с 3:1 в Брацигово, като по този начин още повече намали шансовете на пазарджиклии да атакуват елита.

Отборът на Николай Митов не приличаше на себе си и изобщо не оправда очакванията на фаворит в този мач, а след този двубой от 13-ия кръг тимът е на незавидното 10-о място в класирането с актив от 17 точки.

Това е втора поредна победа за "орлетата" в шампионата и отборът в момента се намира на шестото място с актив от 19 точки и има всички шансове да гони място в тройката.

Иван Вълчанов откри за гостите в 17-ата минута, но домакините стигнаха до попадение чрез Веселин Марчев в 34-ата.

С две попадения на младока Ивайло Михайлов в 43-ата и 45-ата минута обаче благоевградчани стигнаха до победата в срещата.