Арсенал Ливърпул

Ливърпул е на 1/4-финал за Купата на Лигата след уникална драма с 10 гола и дузпи срещу Арсенал

Ливърпул се класира за 1/4-финалите за Купата на Лигата по възможно най-драматичния начин. След 5:5 в редовното време и 5:4 при дузпите мърсисайдци елиминираха лондонския Арсенал на своя "Анфийлд"

Като цяло между двата тима се получи истинско голово шоу. И двамата мениджъри дадоха шанс на футболисти, които играят малко или въобще не играят във Висшата лига.

Домакините стигнаха до попадение след автогол на Мустафи още в 6-ата минута, но гостите обърнаха развоя на мача след попадения на Торейра в 19-ата минута и Мартинели, който се разписа в 26-ата и 36-ата минути.

Милнър намали от дузпа в 43-ата минута, но лондончани си върнаха преднината от две попадения след гол в 54-ата минута. След това в 58-ата и 62-ата минута Окслейд-Чембърлейн и Ориги изравниха с красиви попадения.

Уилък бе на път да сложи край край на спора с фантастичен гол в 70-ата минута, но в 92-ата минута Ориги с фантастична странична ножица изравни на 5:5!

При дузпите за Арсенал пропусна само Себайос, а всички други играчи и на двата тима вкараха.